منو اصلی
اخبار > 12 روز برای اخذ کل امتحانات 4 هزار دانشجوی واحد بجنورد!/ از 3 امتحان در یک روز تا بخشنامه غیرمنصفانه سازمان مرکزی
 


  چاپ        ارسال به دوست

ناراحتی دانشجویان از بازه کوتاه برگزاری امتحانات؛

12 روز برای اخذ کل امتحانات 4 هزار دانشجوی واحد بجنورد!/ از 3 امتحان در یک روز تا بخشنامه غیرمنصفانه سازمان مرکزی

به گزارش «بچه های مسجد»، یکی از مهمترین مشکلاتی که دانشجویان دانشگاه در این فصل از امتحانات و در دوره های قبل نیز تقریبا همین طور با آن دست و پنجه نرم می کنند فاصله بسیار اندک میان امتحانات و بعضا متوالی و در یک روزبودن چند امتحان در برخی از رشته هاست.

این مسئله به مشکلی عمومی برای دانشجویان در این دور از امتحانات پایان ترم تبدیل شده است و بصورت زمزمه در میان آنان دهان به دهان می شود، در واقع شیوه فشرده ای که مسئولان محترم آموزش آنرا برنامه ریزی کرده اند کار را برای دانشجویان دشوار ساخته است و می شد بهتر از اینها برنامه ریزی را انجام داد.

 

خراب کردم!

اما بعد، در این خصوص خبرنگار ما صحبت چند تن از دانشجویان را شنیده است، اذانی یکی از دانشجویان می گوید: بنده دانشجوی روانشناسی هستم و در یک روز دو امتحان سخت داشتم، یکی تاریخ و دیگری درسی تخصصی و دشوار، همچنین سه امتحان بنده نیز پشت سر هم واقع شده است و امکان مرور مطالب را تقریبا به صفر می رساند.

یکی دیگر از دانشجویان از رشته عمران می گوید: بنده در یک روز 3 امتحان دارم که از این تعداد 2 درسش دشوار است و می دانم با این برنامه ریزی نمی توانم از پس آن بخوبی بر بیایم و دانشگاه را مقصر می دانم.


پرداخت مجدد شهریه!

یکی دیگر از دانشجویان عمران می گوید: بنده پشت سر هم دو درس تخصصی مقاومت مصالح و طراحی معماری و شهرسازی را بناست امتحان بدهم که هریک کلی مطالب پراکنده و دشوار دارد و واقعا نیاز به یک وقفه میان آنان احساس می شود، فکر می کنم در برنامه ریزی امتحانات دانشجویان اصلا دقت بخرج داده نشده است و این موضوع باعث پاس نشدن دروس بسیاری از دانشجویان و صرف مجدد هزینه شهریه و در نهایت اتلاف عمر و زمان دانشجو می شود که دانشگاه باید پاسخگو باشد.

 برخی تصاویر نمونه های انتخاب واحد های ارسال شده برای ما به شرح زیر است.

 

12 روز برای اخذ امتحان از 4 هزار دانشجو!/ بازه زمانی امتحانات از سازمان مرکزی تعیین می شود

با توجه به بررسی میدانی خبرنگار ما برخی دانشجویان از رشته های دیگر نیز نسبت به فشرده بودن امتحانات و توالی مکرر آن اعتراض داشتند لذا برای شنیدن پاسخ مسئولان سراغ آقای شکری مدیر آموزش دانشگاه رفتیم و مشکل را با وی در میان گذاشتیم.

وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی از وظایف مدیران گروه این است که مشکل تداخل امتحانات را برای دانشجویان رفع کند و مانع از این مسئله شود.

شکری افزود: دانشجویان نیز می توانند در ابتدای ترم وقتی انتخاب واحد می کنند روز امتحان خود را بررسی کنند و اگر دارای تداخل بود همان موقع به مدیران گروه اطلاع بدهند که آنها تقاضای دانشجویان را به واحد آموزش برای رفع این تداخل ها برسانند.

وی در پایان در خصوص این سوال که بازه برگزاری تمام امتحانات دانشگاه کی است و چرا اینقدر کوتاه است، گفت: این بازه توسط سازمان مرکزی ابلاغ می شود و واحد ها نمی توانند از آن تخلف کنند، برای این ترم بازه امتحانات از 19 تا 31  دیماه است که می شود 12 روز و دست ما نیست.

 

دانشجویان دروسشان را بر اساس برنامه توزیع ترمی بردارند

پیشتر نیز دکتر حسین زاده در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه در سه رشته برق، عمران و روانشناسی این مسئله معمولا پیش می آید، گفته بود: یک برنامه توزیع ترمی به مدیران گروه داده ایم که اصولا بر اساس آن برنامه ریزی امتحانات صورت می گیرد و آن دسته از دانشجویانی که در ترم های قبل درسی را افتاده اند و یا مشروط شده اند از این برنامه عقب می مانند و مشکل تداخل امتحانات رخ می دهد.

وی در خصوص نکته ای که دانشجویان ترم پایینی نیز دچار این مشکل هستند گفت: اگر این مشکل برای آنان نیز وجود داشته باشد قابل بررسی است و به مدیران گروه تاکید می کنیم این مسئله را مدنظر قرار بدهند و حال دانشجویانی که دروس را افتاده اند و مشروط شده اند را نیز لحاظ کنند.

 

بخش نامه آمده؛ از عهده ما خارج است

دکتر حسین زاده در خصوص بخش نامه سازمان مرکزی نیز گفت: بازه تعیین شده برای امتحانات دیگر قابل تغییر نیست و از عهده ما خارج است و دانشجویان می توانند از راههای ارتباطی سایت سازمان مرکزی مشکل خود را به بالا منتقل کنند.

 

سه امتحان در یک روز قابل قبول نیست/ پیگیری می کنیم!

خبرنگار ما در این رابطه تماسی داشت با سازمان مرکزی و دکتر پارسا از معاونت آموزشی این دانشگاه، وی نیز با تایید این بخش نامه اظهار کرد: اینکه در یک روز چند امتحان وجود داشته باشد و زمان کافی برای مطالعه و استراحت داده نشده باشد قابل قبول نیست.

وی افزود: دانشجویان می توانند از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.iau.ac.ir مراجعه کنند و از طریق بخش "معاونت ها و مدیریت ها" قسمت "مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایاتنه تنها این مسئله بلکه هر گونه تخلف یا کاستی موجود را به همراه اسناد پیوست کنند و ما آنرا در اسرع وقت پیگیری می کنیم، همین موضوع را نیز از مسئولان دانشگاه پیگیر خواهیم شد.

آقای پارسا در نهایت قول داد مشکلی که دانشجویان واحد بجنورد با آن مواجه شده اند را پیگیری کند؛ ضمن اینکه خبرنگار ما این مسئله را به وی یادآور شد که تعیین بازه زمانی 12 روزه برای این حجم از دانشجو و درس عملا در میدان منجر به چنین مشکلاتی خواهد شد و اجتناب ناپذیر است، اما پاسخ قابل قبولی از وی دریافت نکرد.

انتهای پیام


١٣:٠١ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٣٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٣١٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج