منو اصلی
اخبار > دانشجویانی که شهریه نپرداخته اند می توانند اولین امتحان خود را شرکت کنند/ تلاش دانشگاه برای محروم نشدن دانشجو از امتحان+انواع وام دانشجویی
 


  چاپ        ارسال به دوست

همتیان در گفتگو با «بچه های مسجد» عنوان کرد:

دانشجویانی که شهریه نپرداخته اند می توانند اولین امتحان خود را شرکت کنند/ تلاش دانشگاه برای محروم نشدن دانشجو از امتحان+انواع وام دانشجویی

به گزارش «بچه های مسجد»، همتیان مسئول امور شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما افزود: این عزیزان باید برای امتحانت بعدی خود حتما شهریه را بپردازند در غیر این صورت اجازه حضور سر جلسه را نخواهند داشت مگر اینکه بعد از مراجعه به معاون مالی و اداری دانشگاه آقای آخرتی نسبت به این موضوع کسب اجازه کنند.

وی در پایان گفت: تلاش دانشگاه این است که به هر نحوی شده با دانشجو همکاری کند تا از جلسه امتحان محروم نشود.

 

هیچ دانشجویی را به خاطر بدهی شهریه از حضور در جلسه امتحان منع نکردیم

پیش تر نیز فیروزنیا رئیس دانشگاه آزاد خراسان شمالی با بیان اینکه ممکن است برخی دانشجویان بدهی های زیادی به دانشگاه داشته باشند و این بدهی ها به مرور زمان سنگین تر شود و نتواند پرداخت کنند، گفت: ما دانشجویانی داشتیم که بعضا چه در ترم های تابستان و چه در ترم های گذشته با بدهی های بالای دو میلیون از حضور در جلسه امتحان منع نشدند و در جلسه حضور یافتند.

 رئیس دانشگاه آزاد بجنورد با تاکید بر اینکه این پیامک هم صرفا برای اطلاع رسانی و مشخص شدن حساب و کتاب بدهی بوده است، تصریح کرد: ما دانشجویانی که متقاضی وام برای پرداخت بدهی هستند را هم به بانک، هم صندوق وزارت علوم و هم صندوق رفاه دانشجویان معرفی می کنیم؛ اما متاسفانه برخی دانشجویان به ما مراجعه نمی کنند و هم برای خود و هم دانشگاه مشکل ساز می شوند.

 

انواع وامهای دانشجویی

در این رابطه می توان به وامهای کمک تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد که جهت اطلاع از شرایط آن می بایست به واحد شهریه دانشگاه واقع در ساختمان اداری مراجعه کنید.

در دانشگاه آزاد اسلامی انواع تسهیلات اعطایی دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد: 
وام‌های دانشگاه آزاد اسلامی (کوتاه مدت بدون کارمزد با بازپرداخت 34 ماه – میان مدت با کارمزد 2.5درصد و بازپرداخت 30ماه- بلند مدت با کارمزد 2.5درصد و بازپرداخت 60ماهه بعد از فراغت از تحصیل) 
مبالغ وام‌ها:

کمک هزینه تحصیلی: سیصد هزارتومان

شهریه: به میزان 50درصد مبلغ شهریه

ضروری: یک میلیون و دویست هزار تومان

مسکن: از پانصد تا هفتصد هزار تومان

ازدواج: ده میلیون تومان

 

علاوه بر همه وام‌های بالا، وام‌ وزارت علوم هم به دانشجویان دانشجویان آزاد تعلق می‌گیرد. که مبالغ آنها به این شرح است: مقطع کاردانی و کارشناسی: تا 500هزار تومان- مقطع کارشناسی ارشد: 1میلیون و 150هزار تومان- دکتری حرفه ای: 1میلیون و 500هزار تومان- دکتری تخصصی: 2میلیون و 500هزار تومان


١٠:١٠ - چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٣٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٤


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج