منو اصلی
اخبار > شخصا نماز جماعت خوابگاه را عهده دار شدم/ می خواهم از نزدیک پیگیر مشکلات خوابگاهیان باشم
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد خراسان شمالی:

شخصا نماز جماعت خوابگاه را عهده دار شدم/ می خواهم از نزدیک پیگیر مشکلات خوابگاهیان باشم

حجت الاسلام حسین یوسفی فر مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد خراسان شمالی در گفتگو با «بچه های مسجد» در این رابطه گفت: از بدو تاسیس خوابگاه خواهران دانشگاه، نماز جماعت نیز در آن برقرار شده است.

وی افزود: همیشه تلاش کرده ایم امام جماعت خوابگاه را از بهترین روحانیون دانشگاهی مان استفاده کنیم تا بیشترین استفاده از حضور آنان توسط دانشجویان خوابگاهی بشود، از جمله سخنرانی کوتاه بین دو نماز، مشاوره های بعد نماز و شناخت و برنامه ریزی برای حل معضلات خوابگاه.

حجت الاسلام یوسفی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون یک هفته است که خود شخصا مسئولیت امام جماعتی خوابگاه را بعهده گرفته ام، گفت: هدف از این اقدام نیز ارتباط مستقیم با مشکلات دانشجویان و پیگیری رفع آن از مسئولین دانشگاه است.

وی اضافه کرد: همچنین می خواهم از نزدیک از تهدید ها و آسیب های خوابگاه مطلع شوم مخصوصا که امسال سال حساس انتخابات است احتمال سوء استفاده تبلیغاتی و مشکل تراشی وجود دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که مهمترین آسیب های خوابگاه خانم ها چیست، گفت: حساسیت سنی و هیجان دوران جوانی مخصوصا ورودی های جدید، کم تجربگی و توجیه نبودن نسبت به خطرات اجتماعی، افزایش روز افزون تهدید های فضای مجازی از جمله آنهاست.

وی در خصوص راهکارهای رفع این تهدید ها توضیح داد: چون خوابگاه دانشگاه ما خودگردان نیست و زیر نظر دانشگاه است یک فرصت بزرگ برای انجام فعالیت های برنامه ریزی شده و بلند مدت محسوب می شود.

حجت الاسلام یوسفی فر اظهار کرد: ما سه مُبلّغ خانم هم داریم که بیش از 100 ساعت در ماه در فضای خوابگاه حضور دائم دارند و بصورت چهره به چهره و اتاق به اتاق به مشکلات و درد دلها و آسیب های موجود در بین دانشجویان خوابگاه می پردازند.

وی تاثیر این رصد در میدان و حضور فرهنگی مستمر در خوابگاه را چنین تشریح کرد: مهمترین تاثیر مدیریت فضای خوابگاه داشتن اطلاع کامل از مشکلات، آسیب ها و فرصت های آنجاست که هم اکنون برای ما حاصل شده و هم اکنون در مرحله تدوین برنامه های مورد نیاز و متناسب با اولویت های رصد شده برای خوابگاهیان عزیز در قالب مراسم جشن، مسابقات فرهنگی و هنری، مشاوره و کارگاه و... هستیم.

 

مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد خراسان شمالی در انتها در پاسخ به این سوال که اگر بخواهید خوابگاهیان واحد بجنورد را در یک جمله توصیف کنید آن چیست، گفت: افرادی با باطن پاک و زلال که این زلالی خیلی برایم عجیب است، به آنها بارها گفته ام مراقب باشید این را از دست ندهید.


١٣:٤١ - شنبه ١١ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٢٦٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٦١


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج