منو اصلی
اخبار > معاون علمی بسیج، دبیر انجمن عمران، استاد حل تمرین با معدل 18.5 / قائم کرمزاده از رمز موفقیتش می گوید!
 


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی «بچه های مسجد» با دبیر انجمن عمران دانشگاه؛

معاون علمی بسیج، دبیر انجمن عمران، استاد حل تمرین با معدل 18.5 / قائم کرمزاده از رمز موفقیتش می گوید!

 به گزارش «بچه های مسجد»، وی با حضور در دفتر این رسانه دانشجویی موضوعات جالبی از زندگی دانشجویی اش و اینکه چطور توانسته هم درس بخواند و هم فعالیت های علمی خوبی انجام دهد توضیح می دهد که در ادامه می خوانید.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید.

قائم کرمزاده هستم دانشجوی مهندسی عمران ترم 5 با معدل 18.52 دانشگاه آزاد بجنورد.


چطور موفق شدید همزمان چند مسئولیت را بعهده بگیرید و معدلتان هم خوب باشد؟

همه اش به توکل برخدا، تلاش و برنامه ریزی دقیق بر می گردد، فعالیت بنده در بسیج دانشجویی دانشگاه، انجمن علمی، تدریس کلاس حل تمرین بدون غیبت از هیچ یک از کلاسهایم بوده و هیچ لطمه ای به تحصیلم نزده است.


توصیه شما به دانشجویان که هیچ فعالیتی خارج از فضای تحصیلی در دانشگاه ندارند چیست؟

توصیه ام به کسانی که فقط دنبال دریافت مدرک خشک و خالی هستند این است که این هدف درستی نیست، در دانشگاه خیلی فعالیت ها هست که می توانند انجام دهند و در آینده پس از فارغ التحصیلی بصورت یک رزومه کاری خیلی بدردشان می خورد.

از جمله فضاهایی که برای فعالیت های دانشجویی وجود دارد عضویت در کانون ها و تشکل ها و انجمن های علمی است که برنامه های متنوعی را در دستور کار خود دارند، از جمله، مسابقات، همایش ها، نمایشگاهها و دیگر برنامه ها.

 

تاثیر فعالیت های شما بر رشد فعلی و آینده تان فکر می کنید چیست؟

این فعالیت ها باعث انگیزه بیشتر من شده و اتفاقا نه تنها باعث عقب افتادن تحصیلی نیست بلکه خیلی انگیزه علمی به من می دهد، هنوز فکر می کنم خیلی بیشتر از اینکه الان هست فعالیت داشته باشم.

البته این بدین معنا نیست که قید درس را هم بزنیم و بگوییم اینها مهم تر است، چرا که اگر به درست نرسی و معدلت پایین بیایید دیگر آن تاثیرگذاری لازم را بعنوان یک فرد نمونه نخواهی داشت، بچه های عمران یک مثال دارن می گن «تحکیم اولیه در کلاس، تحکیم ثانویه در خانه».


با توجه به اینکه شما معاون علمی بسیج دانشجویی هستید و شما را بعنوان یک بسیجی در دانشگاه می شناسند نظرتان در مورد برخی اظهارات که بچه های بسیج خوب درس نمی خوانند چیست؟

باید بگویم من با بچه های بسیج بزرگ شدم و پدرم خود پاسدار است، بچه های بسیج خیلی بار کاری شان بالاست، اردوی جهادی، راهیان نور، پیاده روی اربعین، همایش ها، مناسبت ها و... که چون خیلی سنگین است اگر برنامه نداشته باشی در تحصیل دچار مشکل می شوی ولی این حرف اصلا صحت ندارد، بچه های ما در بسیج تلاش دارند از لحاظ علمی هم نمونه باشند.

 


اصلا رهبر معظم انقلاب در تعریف بسیجی یکی از تاکیداتشان مخصوصا برای بسیج دانشجویی این است که باید روی درس تان حساس باشید و علاوه بر توجه به معنویت و اخلاق مداری از لحاظ علمی نیز نمونه باشید، لذا بچه های بسیج نباید فقط در امور اجرایی مثل نمایشگاه زدن و... حل شوند.

ما الان داریم مقالات و کارهای پژوهشی از سوی بچه های ارزشی عرضه می کنیم که با خیلی از مدعیان قابل رقابت است و برادری مثل آقای رهنما را می توانم مثال بزنم که با پهبادی که در نمایشگاه آورده بودند قابلیت های بچه های ارزشی را نشان دادند.

این تصور منصفانه نیست از بچه های ارزشی و می دانم که دلایل آن سیاسی است که می خواهند جبهه انقلابی را تضعیف  کنند و الا باید نمیه پر لیوان را نیز می دیدند و دستاوردها را هم بیان می کردند.


بزرگترین موفقیت های علمی شما چه بوده است؟

مقالات ISI که داریم و مسابقات سطح بالایی که خودمان در موضوع بتن و پل ماکارونی برگزار کردیم، همچنین مسابقه مهیج نجات تخم مرغ نیز از این نمونه هاست، ضمنا همین جا دعوت می کنم علاقه مندان به کمیته بتن و ماکارونی جهت کلاسها و مسابقات به انجمن ما مراجعه کنند.

از جمله دستاوردهای ما در انجمن عمران ساخت بتن سبک بود که آنقدر چگالی اش کم بود که روی آب شناور باقی ماند، چگالی آب هزار است و بتن ما چگالی اش 700 بود و از نظر تحمل فشار نیز تا 800 مگا پاسکال را قادر است تحمل کند و هم اکنون داریم روی مقاومت آن در برابر زلزله کار می کنیم، این بتن می تواند هزینه را تا یک سوم بتن های معمولی کاهش دهد.


آیا دانشگاه از فعالیت های شما به خوبی حمایت می کند؟

در زمینه ثبت اختراع حمایت های خوبی صورت می گیرد ولی در بحث حمایت های مالی خیلی کم، بطور مثال استاد ما آقای دکتر گرمه دستگاه شن جمع کن اختراع کرده اند که در آمریکا 500 میلیون تومان قیمتش است ولی با 160 میلیون ساخته شده است که هزینه ساخت آن توسط دانشگاه و پارک علم و فناوری تامین شد و در حال بهره برداری است.


سخن آخر؟

در پایان از همه دوستان انجمن علمی عمران، کمیته بتن، گروه پژوهش و مدیر آن خانم تفضلی تقدیر و تشکر می کنم.

 

 

--------------------

خبرنگار افتخاری «بچه های مسجد»: مسعود مغروری
عکاس: نوید قبادی 


١٥:٣٨ - چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٢٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج