منو اصلی
اخبار > پاسخ قاطع رهبر انقلاب به درخواست علی مطهری برای رفع حصر سران فتنه/ رفتار نظام با سران فتنه بسیار با ملاطفت بود
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی در جمع دانشجویان مطرح کرد:

پاسخ قاطع رهبر انقلاب به درخواست علی مطهری برای رفع حصر سران فتنه/ رفتار نظام با سران فتنه بسیار با ملاطفت بود

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی بعدازظهر امروز در نشست با دانشجویان دانشگاه‌های استان به مناسبت 99 دی بیان داشت:  فتنه‌گران خسارت‌های مادی و معنوی بسیار زیادی را به کشور وارد کردند.

وی اظهار کرد: فتنه 88 کام 40 میلیون نفر از مردم که در پای انتخابات حضور یافته بودند را تلخ کرد.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی گفت: بازخوانی فتنه 88 و حماسه 9 دی یک تکلیف ملی،عقلی و شرعی بوده که می‌بایست بدان عمل شود.

وی  با اشاره به حوادث بعد از انتخابات 88 اضافه کرد: یک حادثه بزرگ در تاریخ انقلاب رخ داد که دشمن‌شاد شد و دوستان نظام  ناراحت شدند.

قدرتی با یادآوری اینکه دشمنان با فتنه‌ای که بر کشور گذشت به‌دنبال این بوده تا بساط نظام اسلامی را برچیدند کفت: با این ‌همه، اما نقشه‌های آن‌ها غلط از کار درآمد و رهبری نگذاشت تا این موضوع صورت بگیرد.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی ادامه داد: اساسا فتنه یک عقب 10 تا 15 ساله داشته که باید این‌ها را نشست و مطالعه کرد.

وی اظهار کرد: البته دشمن ناامید نشده و برای سال‌های آینده برای فتنه‌ای جدید  هم برنامه‌ریزی می‌کند ازاین‌رو ما می‌بایست این حادثه را به بهترین شکل بازخوانی کنیم.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی  گفت: فتنه 88 از حوادث پیچیده‌ای بوده که بر نظام اسلامی گذشت و اساسا آنها به‌دنبال براندازی بودند.

وی با اشاره به لزوم شناسایی ابعاد فتنه یادآور شد: ضرورت دارد تا  فتنه و علل آن را بشناسیم و اینکه فتنه چه آثار را به‌دنبال داشته را بشناسیم.

قدرتی با تاکید بر اینکه فتنه 88 علیه ساختار نظام اسلامی بود گفت: فتنه هفت سال قبل، سبب بصیرت مردم شده و این حادثه منجر به  حصر یک سری از افراد شد.

 وی یادآور شد: با وجود آن‌که نظام اسلامی به این افراد فرصت داد تا به قانون نمکین کنند اما حاضر نشده و در برابر قانون ایستادند.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی  بابیان اینکه خسارت‌های جانی ومالی در پی فتنه هفت سال قبل بروز کرد گفت: اساسا هیمنه نظام اسلامی با فتنه 88 خدشه‌دار شد.

وی بیان داشت: اگر روزی تصمیم به قضایی شدن این پرونده گرفته شود این قاضی است که بر اساس نوع  جرائم وقوع شده، بدان رسیدگی خواهد شد و اساسا جرم جرم بزرگی بوده و گناه بزرگی را انجام دادند.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی   گفت: به‌طور حتم نظام اسلامی با ملاطفت با سران فتنه برخورد کرده است.

وی با یادآوری اینکه این حصر را عده‌ای برنمی‌تابند و آن را برخلاف قانون می‌دادند تصریح کرد: ما نظرمان این است کاری که نظام اسلامی با سران این فتنه انجام داد بهترین اقدام بود و حصر این افراد اساسا منطبق با قانون بوده است.

رئیس‌کل دادگستری کل خراسان شمالی گفت: اساسا حصر مجازات نیست بلکه نوعی اقدامی وتامینی برای جلوگیری از بروز حوادث و سوء استفاده از آنان است.

وی بابیان اینکه حصر سران فتنه،  توسط شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شده است  یادآور شد: از ابتدای انقلاب حصرهای مختلفی را برای افراد مختلف بر اساس مقتضیات زمان داشته که تصمیم‌گیری شده است.

وی در پایان با اشاره به جواب قاطع رهبرمعظم انقلاب به علی مطهری در خصوص رفع حصر سران فتنه، گفت: ایشان در پاسخ به او فرمودند "جرم اینها بزرگ است و اگر امام بزرگوار(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود".

انتهای پیام/


١٣:٣٣ - چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٢٣٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٤


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج