منو اصلی
اخبار > علی قربانی و علی اکبری را بیشتر بشناسیم
 


  چاپ        ارسال به دوست

به بهانه آغاز به کار مجلس دهم

علی قربانی و علی اکبری را بیشتر بشناسیم

به گزارش بچه های مسجد دانشگاه آزاد بجنورد؛ به نقل از پایگاه خبری گرمه، در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی علی اکبری با کسب ۱۰۳۰۴۶ و علی قربانی با ۹۹۲۰۴ رأی به‌عنوان منتخب مردم در حوزه انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم راهی مجلس شورای اسلامی شدند.
 
علی اکبری
 
علی اکبری در سال ۱۳۴۷ در خانواده مذهبی و دانش‌دوست به دنیا آمد، پدر بزرگوارش به عنوان معلم قران، شاگردان فراوانی را در منطقه تربیت کرد.
 
علی اکبری دوران تحصیلات متوسطه خود را در هنرستان کشاورزی شهید هاشمی نژاد به پایان رساند؛ زمانی که ایران اسلامی مورد تهاجم رژیم بعثی صدام قرار گرفته بود، لباس رزم پوشید و در سه نوبت در پاسداری از کیان نظام اسلامی در میدان‌های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کرد.
 
علی اکبری در سال ۱۳۶۶ جهت ادامه تحصیل، عازم کرج شد و در رشته مهندسی کشاورزی موفق به اخذ مدرک کارشناسی شد.
 
اکبری در سال ۱۳۷۶ سرپرستی بخشداری مرکزی تربت‌جام را به عهده گرفت و پس از چند سال خدمت صادقانه، جهت ادامه تحصیل عازم تهران شد و موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل شد.
 
علی اکبری از سال ۱۳۸۴ در مسئولیت بخشدار مرکزی بجنورد کار خود را آغاز کرد و بعد از ۵ سال خدمت به مردم شریف و بزرگوار منطقه به‌عنوان معاون امور فنی و عمرانی فرماندار اسلامشهر عازم پایتخت شد.
 
حضور در پایتخت و ارتباط نزدیک با وزرا، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مسئولیت‌های تأثیرگذاری چون سرپرست اداره امور شهری و روستایی فرمانداری تهران، دبیر کمیته انطباق مصوبات شورای اسلامی شهر تهران تجربیات فراوان و گرانسنگی را برای وی به ارمغان آورد.
 
مهندس علی اکبری بعدازاین تجربیات ارزشمند در دولت تدبیر و امید به‌عنوان فرماندار شهرستان راز و جرگلان معرفی شد و در آن مدت کوتاه اقدامات ارزشمند را انجام داد و پس از آن وارد صحنه رقابت در مجلس دهم شورای اسلامی گردید.
 
بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی مهندس علی اکبری:
 
فرماندار شهرستان راز و جرگلان
 
معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری اسلامشهر
 
مدیریت معاونت برنامه‌ریزی و اداری و مالی فرمانداری اسلامشهر
 
دبیر کارگروه انطباق مصوبات شورای شهر تهران
 
سرپرست اداره امور شهری و روستایی فرمانداری تهران
 
بخشداری مرکزی تربت‌جام
 
بخشدار مرکزی بجنورد
 
عضو کمیسیون تصویب اراضی کشاورزی شهرستان‌های بجنورد و اسلامشهر
 
عضو کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری
 
عضو هیئت‌مدیره سازمان اتوبوسرانی شهرستان اسلامشهر
 
کارشناس امور بین‌المللی استانداری خراسان شمالی
 
 
 
علی قربانی
 
علی قربانی متولد ۱۳۵۱ در روستای شهرآباد کرد از شهرستان مانه و سملقان است.
 
وی در خانواده‌ای زحمتکش و روستایی بزرگ‌شده و یاد گرفته با اراده و پشتکار قوی می‌توان تغییر را ایجاد کرد و اوضاع را بهبود بخشید.
 
علی قربانی در رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی با رتبه یک تا مقطع دکترا در دانشگاه فردوسی تحصیل کرد و در همان حوزه در سطح استان نوپای خراسان شمالی مشغول به خدمت شد؛ در تمام این سالها تلاش کرد بتواند برای اصلاح و تغییر شرایط روستائیان و شهروندان قدم بردارد.
 
بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی علی قربانی:
 
کارشناس دفتر امور شهری و روستایی استانداری خراسان شمالی ۱۳۸۶ -۱۳۸۴
 
کارشناس دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی ۱۳۸۹-۱۳۸۶
 
جانشین اسبق مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی ۱۳۸۹
 
معاون مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی ۱۳۹۲-۱۳۹۱
 
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴
 
دبیر کمسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری‌ها
 
بی‌گمان سپردن مسئولیت به مردان بزرگی که شایستگی خود را در گذشته به اثبات رسانده‌اند و از خانواده‌های اصیل و مردمی هستند، نتیجه‌ای جز پیروزی و امید و افتخار برای ملت ایران به همراه نخواهد داشت و تجربه ۳۷ ساله در تاریخ انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که این پیروزی‌ها در صورتی محقق خواهند شد که مسئولانی که وظیفه تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری را بر عهده‌ دارند روحیه انقلابی خود را حفظ و مطیع امر ولایت باشند.
 
پایگاه خبری گرمه امیدوار است علی اکبری و علی قربانی نمایندگان جدید حوزه انتخابیه شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان مسیر پیشرفت و ترقی و تعالی این منطقه مستعد و درعین‌حال محروم را فراهم سازند به آنچه در دوران برگزاری انتخابات به مردم وعده داده بودند عمل نمایند.
 
همچنین امید داریم همان‌گونه که در پیام رهبر معظم انقلاب به افتتاحیه مجلس دهم آمده است نمایندگان جدید دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم، گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی، پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و پرهیز از غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی را مدنظر داشته و مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه‌ی استکبار و نقطه‌ی اتکای درخشانِ مردم مؤمن و انقلابی بسازند.
انتهای پیام/


١١:١٥ - يکشنبه ٩ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٤٥٧٣    /    تعداد نمایش : ١٨٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج