منو اصلی
اخبار > تبیین بیانیه گام دوم انقلاب
 


  چاپ        ارسال به دوست

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

امام‌جمعه بجنورد اظهار کرد که بیانیه مقام معظم رهبری به عنوان گام دوم انقلاب به سه سؤال اساسی پاسخ می‌دهد.

آیت‌الله ابوالقاسم يعقوبي، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در نشست هم‌اندیشی تبیین بيانيه گام دوم انقلاب در جمع اساتید و اعضای هیئت‌علمی واحد بجنورد، اظهار كرد: امروز ما به بركت مديريت و نگاه واقع بيانیه امام راحل (ره) به حوادث و رويدادها، شاهد چهل‌سالگی انقلاب اسلامی هستيم؛ كه با رهبري حكيمانه بنیان‌گذار انقلاب آغاز و با رهبري مقام معظم رهبري كه تربیت‌شده مكتب امام (ره) است به درختي تنومند و ستبر تبدیل‌شده است.

 

آیت‌الله يعقوبي با اشاره بيانيه مقام معظم رهبری و گام دوم انقلاب، افزود: بيانيه مقام معظم رهبري در ورود به دهه پنجم انقلاب را می‌توان از زواياي گوناگوني دسته‌بندی و نتايج آن را تبيين كرد.

 

وی ادامه داد: اين بيانيه به سه سؤال اساسي پاسخ می‌دهد؛ اينكه چه بوديم، چه شديم و چه خواهيم شد و به عبارتي گذشته، حال و آينده جامعه اسلامی را موردبررسی قرار می‌دهد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: مقام معظم رهبري در اين بيانيه همه را به سه موضوع مهم یعنی برخورداری از «عِده، عُده و عُرضه» دعوت کرده است؛ كه عِده همان نيروي انساني، عُده، بهره‌گیری از امكانات و عُرضه همان مديريت جهادي است و اگر این سه موضوع مهم موردنظر همه آحاد مردم قرار گیرد، آینده‌ای روشن در انتظار انقلاب اسلامی خواهد بود.

وي افزود: بيانيه مقام معظم رهبری کاملاً مهندسي طراحی‌شده و ارتباط تنگاتنگي بين محورهاي پيام وجود دارد و سه مسئوليت كلان فرد سازی، جامعه پردازي و تمدن سازي از شاخصه‌های اصلی آن است که لازم است مورد بازخواني دقيق مردم و مسئولان قرار گيرد.

آیت‌الله یعقوبی بابیان اهداف سه‌گانه انقلاب خاطرنشان کرد: اهداف اين بيانيه، هدف‌های انقلاب است كه مقام معظم رهبري آن را ترسيم و سپس راهكارها و ظرفیت‌های رسيدن به اين مهم 7 محور اساسي را براي رسيدن به اهداف سه‌گانه بيان کرده‌اند كه در قرآن كريم نيز اين سه هدف مهم را می‌بینم كه پيام اكرم (ص) در بعثت خود آن را عملياتي كرده است.

وي افزود: علم و پژوهش بايد جايگاه اصلي خود را پيدا كند؛ زیرا هرجایی كه علم هست اقتدار و قدرت نيز وجود دارد و لازمه اين كار اين است كه دررسیدن به مسائل علمي، كمال، رشد و بالندگي قانع نباشيم.

امام‌جمعه بجنورد تصريح كرد: مقوله دومی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه اخیرشان اشاره کردند، معنويت است و آن به این معناست که در كنار علم و دانش‌افزایی بايد اخلاق، كرامت انساني و اخلاقي و معنويت وجود داشته باشد.

آيت الله يعقوبي با اشاره به محور سوم بيانيه افزود: اقتصاد در جامعه ديني ما هدف نيست، اقتصاد در خدمت انسان است و بايد ياري كننده انسان براي رسيدن به انسانيت، كمال، معنويت و فضائل اخلاقي باشد و قطعاً بدون آن نيز رسيدن به هدف‌های اساسي امکان‌پذیر نخواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: در حال حاضر كشور ما ازلحاظ اقتصاد با چالش‌ها و مشكلاتي روبرو است و لازم است این چالش‌های دروني، بيروني و ساختاري را موردبررسی قرار دهيم.

آیت‌الله يعقوبي افزود: در بخش دیگری از این بیانیه، رهبر فرزانه انقلاب به عدالت و مبارزه با فساد پرداخته‌اند كه اين امر مهم به عُرضه و مديريت ما برمی‌گردد؛ كه بتوانيم شفاف‌سازی كنيم و ضوابط را موردتوجه قرار دهيم.

 

گفتنی است در پايان جلسه استادان هیئت‌علمی واحد بجنورد نظرات خود را در خصوص بيانيه گام دوم انقلاب ارائه و درنهایت دیدگاه‌های هريك موردبحث و بررسي قرار گرفت.٠٨:٣٢ - يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٥٥٠٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج